KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WSBK bez diváků a s testy na koronavir

Foto: Kawasaki
WSBK bez diváků a s testy na koronavir
30.04.2020
 

Dorna Sport plánuje rozjet superbikový šampionát, ale s velkým omezením v paddocku.


První červencový víkend by měl na okruhu Donington park pokračovat superbikový světový šampionát. Přestože se Velká Británii stále potýká s velkými problémy v pandemii viru Sars-Cov-2, tak právě zde by měl být zahájen „dvojkový“ šampionát světových motocyklů. Jeho promotér, společnost Dorna WorldSBK Organization, chystá rozsáhlá opatření, která budou platit nejen v Doningtonu, ale i po zbytek letošní sezony.

Tím prvním a asi nejzásadnějším, budou závody bez přítomnosti diváků. Okruhy zůstanou pro fanoušky zavřené, ale počítat s omezením musí i lidé pohybující se v paddocku. Počet členů přítomných v jednotlivých týmech bude omezen. Každý, kdo bude chtít vstoupit za bránu závodního okruhu, bude muset mít ze své země aktuální negativní test na koronavirus. Každý navíc bude testován hned při příjezdu na okruh, a poté musí podstoupit a doložit další test při návratu domů.

Dorna chce pořádat závody především na okruzích, kde se konají oba její světové šampionáty, tedy jak WorldSBK, tak i MotoGP. V tom superbikovém bude navíc platit i omezení pro novináře, fotografy, kameramany a televizní společnosti. „Máme zde lidi z naší televizní produkce a minimální počet zaměstnanců Dorny, kteří jsou potřební k organizaci závodu,“ říká na stránkách speedweek.com šéf Dorny, pan Carmelo Ezpeleta. „Bohužel nemůžeme povolit vstup žádných zástupců dalších televizních společností nebo ostatních medií, kromě několika fotografů, kteří připravují fotografie. To je jediný způsob, jak můžeme mít vše pod kontrolou.“
 


Další články sekce WSBK