KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WSBK: Dominový efekt v kalendáři

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com
WSBK: Dominový efekt v kalendáři
23.04.2020
 

S ohledem na aktuální vývoj restrikcí v Evropě se zcela hroutí kalendář WSBK a je možné, že již letošní sezona nebude restartována.


Šampionát Mistrovství světa Superbiků a plánování restartu jeho sezony 2020 postihla další velká rána – jak jsme již informovali, v holandském Assenu nebude možné pořádat jakékoliv velké akce minimálně do 1. září, což opět komplikuje možné naděje na restart.

Zatím sice v „aktuálním“ kalendáři figurují závodní víkendy na britském Doningtonu a německém Oscherslebenu, ale obou zmiňovaných je uspořádání závodů v červenci již utopií. Zatímco ve Velké Británii stále zuří epidemie, v sousedním Německu jsou zakázány veškeré velké akce do konce srpna, tudíž ani tento závod nebude možné realizovat. Rozhodnutím holandské vlády padá další v pořadí, kterým měl být v srpnu holandský Assen. 

Dalším v pořadí je španělský Aragon, na který by mělo navazovat Portimao a návrat do Barcelony. S ohledem na skutečnost, že i ve Španělsku je zakázaný jakýkoliv turismus na dalších šest měsíců, zdá se být i tato dvojice španělský závodů nemožná a na září zbývá pouze Portimao, kde by teoreticky mohlo být možné závodit.

Ani říjnový plán zatím nevypadá růžově, kde vyjma Argentiny jsou v plánu opět dva závody v těžce postižených zemích – Francii a Španělsku.

Dle zákulisních informací se s ohledem na tyto skutečnosti už začíná jednat o tom, že by mohl být zbytek sezony WSBK 2020 zcela zrušen. 


Další články sekce WSBK