KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WSBK nepojede v Doningtonu, Assenu a Kataru

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
WSBK nepojede v Doningtonu, Assenu a Kataru
25.07.2020
 

Dorna ozmámila zrušení tří podniků letošního kalendáře, nepojede se v Donington Parku, Assenu ani Kataru.


Zatímco šampionát Mistrovství světa silničních motocyklů se rozjel již o minulém víkendu, šampionát MS Superbiků jeho start čeká teprve příští týden, a to rovněž na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera.

S blížícím se restartem sezony Dorna rovněž vydala aktualizovaný kalendář, ze kterého nyní oficiálně vypadávají tři závodní víkendy – Donington Park, Assen a Katar. Jak potvrdila Dorna, důvodem zrušení všech tří podniků je aktuální vývoj pandemie a nejistá situace.

„Já osobně jsem velmi smutný z toho, že musím oznámit zrušení těchto tří závodních víkendů. Je smutné, že se náš šampionát letos nepodívá do rodného místa WSBK – Donington Parku a katedrály motorsportu v Assenu, bude to poprvé od roku 1992, co bude tato trať v kalendáři chybět. Zároveň mne mrzí, že neuvidíme ani úžasné závody pod umělým osvětlením v Kataru. Snažili jsme se hledat řešení, ale bohužel se nám to nepodařilo. I tak ale mám radost z toho, že se nám většinu podniků v kalendáři podařilo udržet a počítáme s tím, že v roce 2021 opět pojedeme na plný plyn. Chtěl bych poděkovat všem, kteří s námi na tomto řešení spolupracovali a také fanouškům za to, že neustále čekají na restart sezony,“ řekl manažer WSBK, Gregorio Lavilla.


Další články sekce WSBK