KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha R3 Cup letos zrušen

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
Yamaha R3 Cup letos zrušen
13.06.2020
 

Dorna společně s Yamahou oznámila zrušení letošní sezony Yamaha R3 bLU cRU FIM European Cupu.


Dalším z následků současné pandemie koronaviru je zrušení kompletní sezony letošního Yamaha R3 bLU cRU FIM European Cupu, který se měl jet v rámci vybraných závodních víkendů šampionátu Mistrovství světa Superbiků.

Hlavním důvodem, proč se Yamaha ve spolupráci s Dornou rozhodla tento šampionát v letošním roce zcela zrušit, jsou především všechny současné restrikce, které budou limitovat i počet lidí v Paddocku a pořádání tohoto šampionátu by tak znamenalo další značný nárůst účastníků i členů jejich týmů.

„Velmi mne mrzí rozhodnutí zrušit letošní Yamaha R3 bLU cRU FIM European Cup. Měl to být nový šampionát mladých talentů, který jim měl nabídnout skvělé příležitosti. Bohužel zde byl ale velký počet zámořských závodníků, kterým by účast mohly zkomplikovat současné cestovní restrikce a stejně tak izolace v Paddocku by jim omezila sdílení zkušeností a spoustu dalších důležitých věcí v této fázi kariéry. Každopádně již plánujeme, že se tento šampionát rozjede v roce 2021, kdy se i šampionát WSBK vrátí do svého běžného harmonogramu,“ řekl Gregorio Lavilla za Dornu.


Další články sekce WSBK