KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha v testu mezi nejrychlejšími

Foto: Yamaha
Yamaha v testu mezi nejrychlejšími
22.02.2023
 

Locatelli na druhém místě v působivém testu na Phillip Islandu, Razgatlioglu čtvrtý.


Toprak Razgatlıoğlu a Andrea Locatelli z týmu Pata Yamaha Prometeon WorldSBK vyrazili na velkolepý ostrovní okruh Phillip Island Grand Prix Circuit na dvoudenní oficiální testování mistrovství světa superbiků 2023, které skončilo před zahájením sezony na stejném místě koncem tohoto týdne od 24. do 26. února. Oba jezdci absolvovali kompletní testovací program, jehož cílem bylo vyladit základní nastavení jejich strojů Yamaha R1 WorldSBK a také otestovat vývojové díly, které pomohou inženýrům Yamahy při určování budoucího směru pro letošní rok i pro další období.
Locatelli byl obzvláště působivý - nejen tím, že v pondělí absolvoval 75 kol a v úterý dalších 113 kol včetně dvou dlouhých simulací závodu, ale také tím, že zajel celkově druhý nejrychlejší čas na kolo 1'30,344. Od prvního místa ho dělila necelá desetina. Ital tak nadále posiluje výkonnostní krok, který udělal od druhé poloviny sezony 2022 a během celého zimního testování.
Testovací program turecké hvězdy Razgatlıoğlua téměř kopíroval jeho týmového kolegu - během dvou dnů na ostrově najel celkem 165 kol a v pondělí odpoledne zajel nejrychlejší čas 1'30,674 - spolu s rozsáhlými daty a zpětnou vazbou, které tým Pata Yamaha Prometeon WorldSBK analyzuje před prvním kolem sezony.

Toprak Razgatlıoğlu
„Během dvou dnů jsme vyzkoušeli mnoho dílů a různých nastavení, hledali jsme nejlepší přilnavost zadní části a závodní nastavení. Nakonec dnes nejsem moc spokojený, nenašli jsme nejlepší řešení, takže se možná vrátíme ke včerejšímu nastavení - znáte můj nejlepší čas na kolo. Nyní můj tým pracuje na víkendu. Soustředím se jen na nastavení, ne na rychlé kolo, soustředím se jen na tohle a zkoušení nových dílů, nechci na to moc tlačit. Může být snadné vyzkoušet příliš mnoho dílů nebo nastavení a být ztracen, ale teď se zase vracíme a je čas závodit. V pátek všichni začnou tlačit na novou sezonu - vždy se snažíme o co nejlepší umístění, možná v závodě budeme zase hodně bojovat, ale uvidíme - budu se snažit ze všech sil“

Andrea Locatelli
„Pocit ze včerejška byl opravdu dobrý a tento test jsem si užil Na této trati se mi jezdí dobře, je pro mě trochu zvláštní Když skončíme den, jdeme domů a cítíme se jako doma, ale také Phillip Island je prostě moc pěkná trať - když jedete, vidíte oceán a je to něco jiného. Z těchto dvou dnů mám opravdu radost, protože jsme jezdili opravdu rychle od prvního dne a myslím, že jsme byli rychlí v každém tréninku - takže je to dobrý bod. Pocit s motorkou byl ve všech trénincích úžasný. Teď se musíme těšit na závodní víkend. Abych byl upřímný, myslím, že jsme blízko tomu, abychom byli připraveni, a máme opravdu dobrý balík, takže si musíme věřit a věřit Obecně mám s motorkou větší důvěru, během zimních testů a také tady na Phillip Islandu pracujeme velmi dobře, takže si myslím, že jsme připraveni bojovat.“
 


Další články sekce WSBK