KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Změny v řádech WSBK 2023

Foto: Yamaha
Změny v řádech WSBK 2023
19.10.2022
 

Komise pro superbikové závodění přijala na svém posledním zasedání několik změny pro organizaci závodů WSBK.


Komise pro World Superbike ve složení Gregorio LAVILLA (Dorna, výkonný ředitel WorldSBK), Franck VAYSSIÉ (ředitel komise FIM pro okruhové závody), Biense BIERMA (generální ředitel MSMA), tajemník), Paul DUPARC (ředitel komise okruhových závodů FIM - komise SBK), za přítomnosti Jorgeho VIEGASE (prezident FIM), Ludovica REIGNIERA (technický ředitel FIM WorldSBK), Rolanda BERGERA (ředitel FIM CTI) a Scotta SMARTA (technický ředitel FIM WorldSBK), přijala ve dnech 6. a 8. října 2022 v Portimau následující rozhodnutí.

Sportovní řády

Vyhlášení na stupních vítězů
V rámci harmonizace s ostatními mistrovstvími světa FIM bylo schváleno, že "pokud je pódium umístěno v boxové uličce nebo nad ní, nemůže být během pódiového ceremoniálu otevřena boxová ulička". To proto, aby se předešlo jakýmkoli bezpečnostním problémům na pitlane.

Přidělování divokých karet
Při předkládání kandidáta na divokou kartu komisi SBK musí národní federace zajistit a potvrdit, že kvalita jezdce, jeho personálu, vybavení a prezentace jeho týmu odpovídá úrovni mistrovství světa FIM Superbike.

Technické řády

Vytvoření koncepce superkoncese
Byl přijat revidovaný systém přidělování koncesních bodů, který bude lépe řešit rovnováhu relativní výkonnosti motocyklu. Bude udělováno finálních pět bodů. Koncesní body se budou sčítat každé tři závody a poté výrobci motocyklů přes "výkonnostní kalkulačku" uvidí svá kritéria (veškeré podrobnosti jsou uvedeny v předpisech). Výsledky mohou výrobcům umožnit buď aktualizaci stávajících koncesních dílů, nebo přijmout „Super Concessions“.

Super Concessions pro rok 2022 jsou založeny na podvozku. Díky většímu rozsahu nastavení budou moci výrobci lépe optimalizovat své stroje pro intenzivní úroveň závodění, kterou je World Superbike proslulý.

Od prvního zasedání komise SBK ve čtvrtek 6. října se tato koncepce Super Concession používá, a to především k testování koncepce pro konec sezony 2022 a k přípravě na sezonu 2023.

Cenový strop strojů Sport Production
Vzhledem k celosvětové ekonomické situaci a zaznamenané inflaci si FIM přála zvážit vývoj nákladů na výrobní stroje pro rok 2023. Byl schválen obecný návrh na maximální procentuální nárůst maximální maloobchodní ceny homologovaných produkčních modelů. Přesné částky a procenta budou zveřejněny později.

Udržitelné palivo pro všechny třídy WorldSBK
Komise SBK souhlasila se zavedením udržitelného paliva pro všechny třídy WorldSBK od sezony 2024, přičemž minimální obsah udržitelného paliva by měl činit 40 %. Toto palivo E40 musí být v souladu se specifikací přijatou pro MotoGP.


Další články sekce WSBK