KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR Na dlouhé dráze

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Jan Kobzáň
MČR Na dlouhé dráze
26.05.2020
 

V půli července čeká Mariánské Lázně sobota plná závodění


Mariánské Lázně – 23. května
Opožděný začátek letošní plochodrážní sezóny již klepe na dveře. Sportovní komise a jednotlivé kluby pochopitelně přemýšlí, co bude po červnových přeborech a závodech nižších kubatur. V červenci by mohl být známý první letošní šampión republiky.

V Mariánských Lázních totiž počítají se sobotou 18. července jako s náhradním datem květnových klání, která z kalendáře vyškrtla vládní opatření proti šíření koronaviru. Na lázeňském kilometru a jeho mladším a menším bratříčkovi se přitom bude závodit od rána až do včera.

Pojedou se totiž stopětadvacítky, flat track i mistrovství republiky na dlouhé dráze. Zatím nikdo neví, nakolik budou otevřené hranice, proto organizátoři počítají s úsporným programem českého dlouhodrážního šampionátu.

Karel Kadlec zatím plánuje rozpis na deset závodníků, a proto prosí všechny zájemce o účast, aby se ozvali na jeho mobilní telefon 602 427 182. Není vyloučeno, že by se v Mariánkých Lázních před mistrovským podnikem pořádal ještě trénink, což by ostatně prospělo i samotné dráze.


Další články sekce MČR