KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Ice Speedway 2018 – Berlín

Foto: FIM
GP Ice Speedway 2018 – Berlín
05.03.2018
 

Světový šampionát ploché dráhy na ledě se z Ruska přestěhoval do vzdálenostně přívětivějších destinací, o uplynulém víkendu se závodilo v hlavním městě Německa.

 
Mistrovství světa ploché dráhy na ledě pokračovalo o uplynulém víkendu v německém Berlíně. Již v sobotu sledovali tři tisícovky fanoušků vítězství Rusa Dmitrije Koltakova, který vyhrál bez jediné ztráty. Druhý skončil jeho krajan Dmitrij Chomicevich a třetí nová vycházející hvězda ledové dráhy, Švéd Martin Haarahiltunen. V neděli si Koltakov připsal další vítězství, a to opět se ziskem maxima bodů.
Na ovále se představil také náš Jan Klatovský, který v sobotu zajel výborný závod, když mu semifinále uteklo pouze vinou horší vzájemné jízdy s Rusem Karachincevem, ale i devátá pozice pro závodníka, který ve své domovině může trénovat pouze, když zamrznou rybníky, je skvělým počinem. V neděli se Klatovský ovšem již do semifinále dostal a dokonce v něm získal jeden bod, když dojel třetí, celkově pak skončil na sedmé pozici.
 
Ice Speedway Gladiators World Championship 2018
 
Berlín (RUS) sobota
1. Dmitri Koltakov, RUS (3,3,3,3,3,3) 15 + 3 v sem. + 3 ve finále / 21 bodů
2. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,3,3,2,3) 14 + 2 v sem. + 2 ve finále / 18
3. Martin Haarahiltunen, SWE (0,3,0,3,2) 8 + 2 v sem. + 1 ve finále / 11
4. Daniil Ivanow, RUS (3,3,3,1,3) 13 + 3 v sem. + 0 ve finále / 16
5. Franz Zorn, AUT (2,2,1,3,3) 11 + 0 v semifinále / 11
6. Harald Simon, AUT (2,1,3,3,0) 9 + 1 v semifinále / 10
7. Niclas Svensson, SWE (2,1,2,2,2) 9 + 1 v semifinále / 10
8. Siergiej Karachincev, RUS (3,2,2,0,0) 7 + 0 v semifinále / 7
9. Jan Klatovský, CZE (0,2,2,2,1) 7
10. Stefan Svensson, SWE (1,0,1,2,2) 6
11. Johann Weber, GER (1,2,0,1,1) 5
12. Max Niedermaier, GER (1,0,2,1,0) 4
13. Dinar Valejev, RUS (1,1,0,0,2) 4
14. Jimmy Olsén, SWE (2,0,0,0,1) 3
15. Jasper Iwema, NED (0,1,1,1,0) 3
16. Ove Ledström, SWE (0,0,1,0,1) 2
17. Stefan Pletschacher, GER (náhradník)
18. Tobias Busch, GER (náhradník)
 
Togliatti (RUS) neděle
1. Dmitri Koltakov, RUS (3,3,3,3,3) 15 + 3. v sem. + 3 ve finále / 21 bodů
2. Dinar Valejev, RUS (0,2,3,3,3) 11 + 2. v sem. + 2 ve finále / 15
3. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,2,2,1,3) 11 + 2. v sem. + 1 ve finále / 14
4. Daniil Ivanow, RUS (3,3,3,2,3) 14 + 3. v sem. + 0 ve finále / 17
5. Martin Haarahiltunen, SWE (2,3,3,3,2) 13 + 0 v semifinále / 13
6. Harald Simon, AUT (1,3,1,3,2) 10 + 0 v semifinále / 10
7. Jan Klatovský, CZE (3,1,2,2,0) 8 + 1 v semifinále / 9
8. Franz Zorn, AUT (2,1,2,2,0) 7 + 1 v semifinále / 8
9. Stefan Svensson, SWE (1,2,1,2,1) 7
10. Jimmy Olsén, SWE (2,2,0,1,1) 6
11. Johann Weber, GER (0,0,2,0,2) 4
12. Jasper Iwema, NED (1,1,0,0,2) 4
13. Niclas Svensson, SWE (1,0,1,1,1) 4
14. Max Niedermaier, GER (0,0,1,1,1) 3
15. Siergiej Karachincev, RUS (2,-,-,-,-) 2
16. Tobias Busch, GER (1,0,0,0) 1
17. Stefan Pletschacher, GER (0,0,0,0,0) 0
18. Ove Ledström, SWE (0,-,-,-,-) 0
 
Průběžné pořadí šampionátu 2018
 
 
At-1
At-2
T-1
T-2
B-1
B-2
Iz-1
Iz-2
H-1
H-2
Suma
1.
Dmitri Koltakov, RUS
19
21
21
19
21
21
 
 
 
 
122
2.
Daniil Ivanov, RUS
14
16
17
17
16
17
 
 
 
 
97
3.
Dmitri Khomitsevich, RUS
15
11
18
16
18
14
 
 
 
 
92
4.
Martin Haarahiltunen, SWE
17
12
9
7
11
13
 
 
 
 
69
5.
Siergiej Karachincev, RUS
17
19
12
11
7
2
 
 
 
 
68
6.
Harald Simon, AUT
7
10
5
4
10
10
 
 
 
 
46
7.
Dinar Valejev, RUS
 
 
7
14
4
15
 
 
 
 
40
8.
Franz Zorn, AUT
5
4
7
5
11
8
 
 
 
 
40
9.
Niclas Svensson, SWE
4
4
10
3
10
4
 
 
 
 
35
10.
Jan Klatovský, CZE
 
 
7
8
7
9
 
 
 
 
31
11.
Jimmy Olsén, SWE
4
7
5
5
3
6
 
 
 
 
30
12.
Ove Ledström, SWE
6
10
1
7
2
0
 
 
 
 
26
13.
Igor Kononov, RUS
 
 
10
12
 
 
 
 
 
 
22
14.
Johann Weber, GER
3
3
4
1
5
4
 
 
 
 
20
15.
Stefan Svensson, SWE
5
1
 
 
6
7
 
 
 
 
19
16.
Andrey Shishegov, RUS
11
6
 
 
 
 
 
 
 
 
17
17.
Jasper Iwema, NED
2
0
2
1
3
4
 
 
 
 
12
18.
Charly Ebner jr., AUT
5
5
 
 
 
 
 
 
 
 
10
19.
Günther Bauer, GER
1
3
1
5
 
 
 
 
 
 
10
20.
Vladimir Cheblokov, KAZ
2
5
 
 
 
 
 
 
 
 
7
21.
Max Niedermaier, GER
 
 
 
 
4
3
 
 
 
 
7
22.
Tobias Busch, GER
 
 
 
 
-
1
 
 
 
 
1
23.
Aleksandr Kozyriev, RUS
 
 
0
0
 
 
 
 
 
 
0
24.
Pavel Nekrassov, KAZ
0
0
 
 
 
 
 
 
 
 
0
25.
Nikita Toloknov, RUS
 
 
0
-
 
 
 
 
 
 
0
26.
Stefan Pletschacher, GER
 
 
 
 
-
0
 
 
 
 
0


 


Další články sekce MS ledy